تکنیک های بازاریابی و فروش از زبان مشاور

مشاور فروش و بازاریابی در مازندران و تکنیک های بازاریابی

۱) فروش در نتیجه شناخت به دست می آید . قبل از آماده شدن محصولتان مشتریان را آگاه کنید . به این ترتیب مشتریان و محصول با هم آماده می شوند و شما زمان را از دست نخواهید داد .


۲) اگر ساز و کار اندازه گیری و تحلیل یک کمپین بازاریابی را ندارید ، به هیچ عنوان وارد آن نشوید. امروزه تبلیغات غیر هدفمند تنها هدررفت سرمایه است . شرکتهای زیادی را در طول مشاوره دیده ام که سالها یک هزینه گزاف تبلیغات محیطی و کمپین های تبلیغاتی را می پردازند بدون آنکه بدانند چه نتایجی را برایشان در بر داشته است .


۳) مشتریان زمانی اعتماد خود را خرج برند می کنند که حس کنند برند مربوطه به آنها احترام گذاشته است . حال این احترام می تواند تمیز و شیک بودن محل کسب و کار باشد یا در نتیجه رفتار پرسنل به دست می آید.
یکی از راههای احترام به مخاطب تعبیه مکانی برای ارائه پیشنهادات و شکایات در محل کار و یا سایت شماست. به خاطر داشته باشید اگر شما محلی برای شنیدن شکایات و برون ریزی خشم مشتری فراهم نکنید آنها حس منفی خودشان را در مکان دیگری بروز می دهند و مشتریان زیادی را از برند شما دور خواهند کرد .

۴) در بازاریابی حتما چندین کانال را انتخاب کنید و تنها از یک کانال استفاده نکنید . اینگونه می توانید با ابزارهای تحلیلی متوجه شوید کدام کانال بیشترین تاثیر را در کسب و کار شما دارد. گاها خرید از ترکیب چند کانال اتفاق می افتد، مثلا مشتری نام برند را روی بیلبوردی ببیند و در اینترنت با آن مواجه می شود و در زمان نیاز به یاد برند مورد نظر می افتد و با اطمینان خرید می کند .


۵) مشتریان سفیر برند ما هستند و می توانند بیشترین بازدهی در بازاریابی را به خود اختصاص دهند پس همانطور که برای کمپین بازاریابی خود خرج می کنید، برای مشتریان وفادار خود هزینه کرده و به آنها پاداش دهید.این پاداش ها می تواند در قالب کارت های اعتباری و یا پیشبینی شرایط ویژه ای برای خرید بعدی آنها باشد. نتیجه این نوع رفتارها بسیار تاثیرگذارتر از کانالهای دیگر تبلیغاتی خواهد بود.

تکنیک های بازاریابی و فروش از زبان مشاور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Scroll to top
Call Now Button